Faktoria obskura

Wpis

sobota, 24 marca 2012

Aspekt niedokonany

"Ogólnie mówiąc, aspekt dokonany pozwala przedstawić czynność jako zakończoną, wykonaną. Natomiast aspekt niedokonany nie przedstawia czynności jako czynności zakończonej, lecz raczej jako trwającą lub powtarzającą się. Dokładne opisanie różnicy między aspektem dokonanym a niedokonanym jest bardzo trudne. Polacy intuicyjnie rozumieją tę różnicę, ponieważ aspekt jest jedną z podstawowych kategorii w ich języku ojczystym. Sprawia ona za to ogromne trudności cudzoziemcom uczącym się któregoś z języków słowiańskich."

Aspekt (językoznawstwo) – Wikipedia, wolna encyklopedia.

Moi drodzy, dlaczego tu jesteśmy i po co to robimy? Dobre pytanie. Pomysł tego miejsca rodził się, rodził się i rodził się i mam nadzieję, że będzie rodził się dalej i nigdy do końca się nie narodzi, nie stanie się i nie zakończy. Będzie trwał. Oby.

Miejsce to było, jest i będzie przebłyskiem świadomości mojej i T-1000, któremu chciałbym złożyć, w tym miejscu, szczególne podziękowania. To co widzicie jest sumą jak i różnicą naszych wspólnych zainteresowań i spojrzeń na to i owo. Mamy nadzieję, że ten koktajl jest, będzie do picia.

Jeżeli pasjonuje Was fotografia, kochacie Łódź co najmniej tak jak my w jej przeszłość, teraźniejszość, przyszłość, lubicie myśleć, chcecie poznać różne ciekawostki, historie i historyjki, śmiesznostki okraszone odrobiną refleksji, interesują Was nowinki ze świata techniki i informatyki, to będzie miło nam Was gościć. Jeżeli to wszystko Was nie interesuje ani ciut ciut zapraszamy równie serdecznie, może najwyższa pora wziąć czerwoną pigułkę.

Zapraszamy na www.obskura.pl (mamy również skurę mobilną :)

Ps.

“…myślcie myśli się myślą…”Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
obskura.pl
Czas publikacji:
sobota, 24 marca 2012 16:19

Polecane wpisy